< POWRÓT

SPADKOBIERCY

SPADKOBIERCY

Spadkobiercy – sceniczna, improwizowana parodia konwencji opery mydlanej, na motywach między innymi Dynastii, Dallasczy Santa Barbara. Jest emitowany jako niezależny serial telewizyjny w TV 4 i Comedy Central Polska.
Podstawą pomysłu jest brak sztywnego scenariusza. Aktorzy dopiero tuż przed wejściem na scenę zostają poinformowani z kim i na jaki temat mają rozmawiać. Reszta to improwizacja aktorów.

Od 1 marca 2008 seria emitowana była co tydzień w telewizji na antenie Polsatu w programie Piotr Bałtroczyk przedstawia (odc. 78–90)[1]. W czasie wakacji 2008, od pierwszej soboty lipca, emitowane były odcinki powtórkowe – w soboty i niedziele o 19.30 na antenie Polsatu.
Od 5 września 2009 nowe, 60-minutowe odcinki (jako odrębny, niezależny serial), były emitowane na antenie TV4 co sobotę o 22:00 (powtórki w niedziele o 13:00 i 20:30). Nowością w nich było występowanie gościa specjalnego. Nagrania spektakli odbywały się początkowo w teatrze Bajka, a po jego upadku w teatrze Palladium[2] w Warszawie. 8 października 2013 roku odbyła się ostatnia realizacja serialu na żywo we współpracy z kanałem TV4.

Bądź na bieżąco