< POWRÓT

OLAF LUBASZENKO

OLAF LUBASZENKO

Aktor filmowy i teatralny. Sprawdza się na wielu polach, także jako reżyser, producent i konferansjer. Pochodzi z Wrocławia, ale od najmłodszych lat związany jest z Warszawą . Studiował na wydziale socjologii UW. Zadebiutował już w wieku 13 lat tytułową rolą w serialu Życie Kamila Kuranta (reż. Grzegorz Warchoł). Od tego czasu zagrał w wielu filmach i spektaklach.  Rola, która przyniosły mu popularność, to kreacja u boku Grażyny Szapołowskiej w Krótkim filmie o miłości, za którą dostał nagrodę na genewskim festiwalu "Gwiazdy Jutra". 

Brał udział w niezwykle popularnym musicalu METRO, realizowanym przez Janusza Józefowicza. 

Ważniejsze filmy: Kroll, Krótki film o miłości, Psy, Kiler, Zabić Sekala (za rolę Jury Barana w Zabić Sekala” otrzymał nagrodę za najlepszą męską kreację na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach) , Kilerów 2-óch,  , Mniejsze Zło. Lubaszenko ma także na swoim koncie poczynania reżyserskie. Podjął się pracy nad Porankiem Kojota, Chłopaki nie płaczą, E=mc2, czy filmem Sztos. Produkcje te okazały się fenomenami polskiego kina .

W 2001 został członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Olaf Lubaszenko znany jest również z seriali telewizyjnych, takich jak Barwy szczęścia, czy Fałszerze. Powrót Sfory.

 Zapraszamy do współpracy w zakresie prowadzenia imprez.

Kontakt:
Tel: 601 098 508

Mail: biuro@albert-art.pl

 


 

Źródło: www.stopklatka.pl ; film.wp.pl/

Bądź na bieżąco