< POWRÓT

FESTIWAL TOP TRENDY

FESTIWAL TOP TRENDY

Sopot TOPtrendy Festiwal – polski festiwal muzyczny. Składał się z dwóch koncertów: TOP i Trendy oraz Kabaretonu.

Festiwal TOPtrendy organizowany był przez telewizję Polsat od 2003 do 2009 oraz ponownie od 2013 do 2014 w Operze Leśnej w Sopocie. Ze względu na jej remont w 2010 roku odbył się na Hipodromie, a w 2011 oraz 2012 w Ergo Arenie.

Koncert TOP - prezentował dziesiątkę najpopularniejszych artystów w Polsce. Uznawany był za jeden z najbardziej obiektywnych, gdyż poszczególne miejsca były ustalane według ilości sprzedanych płyt.


Koncert Trendy - prezentował początkujących artystów, którzy byli dopiero wschodzącymi gwiazdami i nadzieją polskiej sceny muzycznej. Widzowie w głosowaniu SMS-owym wybierali zwycięzcę, który zostawał artystą Trendy. Nagrodą była promocja artysty na antenie telewizji Polsat oraz na stronie internetowej i w radiu, które w danej edycji festiwalu były partnerami medialnymi imprezy.


Kabareton - Występowały na nim najpopularniejsze grupy kabaretowe oraz soliści m.in. Piotr Bałtroczyk, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Marcin Daniec, Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret SMILE, Łowcy.B, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Limo i inni. Kabareton co roku przyciągał przed telewizory widownię sięgająca blisko 3 mln. widzów.
 

Bądź na bieżąco